Saç kaynak teknolojileri ve saç uzatma hakkında bilmek istediklerininizi saç kaynağı uzmanımız Murat Kolukırık en ince detaylarına kadar sizlere anlatacak.
Saç kaynak sistemleri senelerden beri alışıla gelmiş olan geleneksel saç uzatma yöntemleri boncuk, keratin gibi uygulamardan sonra en iyi ve en görünmez kaynak olarakta bilinen mikro kapsül saç kaynak sistemi ile büyük çıkış yaşayarak en son araştırmalar ile geliştirilmiş olan Nano teknoloji kullanılarak üretilen özel medical yapıştırıcılar ile Nanofilament ® Saç Kaynak tartışmasız en iyisi olarak zirveye ulaşmıştır.

saç kaynak

Saç kaynak uygulamalarında önemli olan kullanıcının saçına takılacak olan miktarın en doğru şekilde ne fazla ne eksik, saç yapısının uyumlu olması ve saç kaynak ek yerlerinin takılırken saçlar toplandığında gözükmeyecek bir şekilde ve saçın çıkışına göre takılması çok önemlidir.
En iyi saç kaynak yöntemlerini sırası ile sıralayacak olursak 

  • Nanofilament ® 
  • Mikro Kapsül
  • Mikro Bant Saç Kaynak ( Tape in hair extensions)  olmak üzere başlıca 3 grupta toplayabiliriz. Bu sistemlerin en önemli özelliği saça kesinlikle zarar vermemesi ve saçta görünmez olmasıdır. Kaynaklarda kullanılacak olan saçın yıpranmamış ve doğal olması büyük önem taşımaktadır.
  • Saç Kaynak sistemleri ortalama kullanım süresi 3 – ila 4 aydır; Kaynak uygulamasından sonra her ay saçların bakım ve kontrolleri vardır; Biz Sach ® saç kaynak merkezi olarak yapmış olduğumuz saç kaynaklarının aylık bakımları ücretsizdir. Aylık periyodik bakımlarda saç diplerinin kontrolu yapılarak saç diplerinde karışma dolaşma olmaması için kontrol yapılmaktadır. Özellikle ince telli ve yağlı saçlarda aylık bir kaç tane kaynak saçın saçtan kayarak düşmesi olasıdır; Biz Sach ® olarak yapmış olduğumuz işin her zaman arkasındayız saçınızda olası olabilecek bu tür sorunlarda saçlarınıza gereken müdahale yaptığımız işin garantisi dahilinde yapılacaktır.
  • Elbette saçın yapısına göre hangi saça en uygun yöntem hangisi karar vericek ve tavsiye edicek olan saç kaynak uzmanlarımızdır.
  • Türkiyede genel olarak bilinen kaynak çeşitleri boncuk saç kaynağı ve keratin kaynak saçlardır; Fakat ne yazıkki bu sistemlerde doğru ve kaliteli ürünler kullanılmadığı için sonuçları başarılı olmamaktadır. Özellikle keratin kaynakta kullanılan keratin adı altındaki malzeme yapı marketlerde kolaylıkla bulabileceğiniz silikon çubuklardan ibarettir. Kuaförler gerçek keratin malzemesini görmediği ve bilmedi için bu malzemeyi keratin adı altında kullanmaktadır. Elbette bu malzeme 80 derece fön sıcaklığını gördüğünde yumuşayarak kaynakların saçtan düşmesine diplerin sakız gibi yapış yapış olmasına neden olmaktadır. Saçtan çıkarma işleminde ise aseton, tiner gibi malzemeler kullanıldığı için saça zarar vermektedir. Boncuk kaynak uçlarının hazırlanmasındada bu malzeme kullanıldığı için saçtan çıkarılırken boncuk ile takılan saç arasında yapışan saçlarınıza mutlak suretle zarar vermektedir.
  • Saçlarına kaynak yaptıran kişilerin en çok merak ettikleri şeylerden biriside “SAÇLARIM KAYNAK YAPTIRDIKTAN SONRA DÖKÜLÜR MÜ?” Bu soruya şu şekilde yanıt verebiliriz “EVET”. Fakat saçlarınız kaynak olmadan rutin olarak günlük olarak bilim adamlarının yapmış olduğu araştırmaya göre günlük ortalama 80 ila 100 tel arası saçın dökülmesi normaldir diyorlar. Buna istinaden kaynaklarınızı ortalam 3 – 4 ay kullandığınızı düşünürseniz ki bu yaklaşık 100 – 120 gün boyunca her gün dökülmesi gereken 80 – ila 100 tel saçın kaynakların bu saçları tutmasında dolayı dökülemeyecek birikmesine neden olmaktadır. Saçlarınızdan kaynakları çıkarma esnasında bu saçlar toplu olarak dökülmektedir. Yanlış anlamaya neden olan ise budur. Bu saçlar kaynak yapılmasa idi günlük olarak döküleceği için dikkat çekmeyecekti.
  • Ne yazıkki Türkiye’de saç kaynakları konusunda yeterli tecrübeye sahip olmayan kişiler tarafından yapılmış olan hatalı kaynak saçlar yüzünden bir çok kişi saç kaynak yaptırma konusunda son derece temkinli davranmaktadır. Bu nedenle saçlarına kaynaklardan dolayı zarar gelmesini istemeyen kişilere tavsiyem Profesyonel eğitimi olan yerlere gitmeleri ve daha önce yapılan işlerin fotoğraflarını ve varsa videolarını incelemelerini tavsiye ederim.
saç kaynak renkleri
saç kaynak renkleri