sac-kaynak-istanbul
sac-kaynak-istanbul

Konu saç kaynak olduğunda akla gelen bir çok sistem oluyor. Haliyle bu sistemler ve genel anlamda saç kaynağı ile ilgili bir takım sorular geliyor. Bu yazımızda sizlere akıllara gelen bu sorulara yanıt olacak konulara değneceğiz.

İlk Sorumuz: Saç Kaynak Saçlarımıza Zarar Verir Mi?
Bütün kaynak yöntemleri saçlarınıza zarar vermez diyemeyiz anncak doğru kaynak uzmanları tarafından düzgün ve dikkatli şekilde uygulama yaptırmadığınız taktirde hepsi zarar verecektir. Peki bu zararı nasıl azaltır veya yok ederiz diyorsanız saç kaynak eğitimi almış ve yeteri kadar pratik yapmış kişilere uygulmanızı yaptırmayı tercih edebilirsiniz. Bizim kaynak uzmanlarımız eğitim verebilecek düzeyden uzmanlardır. Uzun yıllardır sadece saç kaynağı üzerine çalışma yapmaktalar. Haliyle bu işi en iyi yapanlardan olduğunu savunabiliriz.

İkinci Sorumuz: Saç Kaynak Saçları Döker Mi?
Akıllara geldiği kadar dökmediğine eminiz. Hiç dökmez de demiyoruz. Ancak müşterilerimizin çıkartma işlemi esnasında kaynak uçlarına yapışmış olan dökülen kendi saçlarını görmesi otomatik olarak “kaynak saçlarımı döktü” allgısı oluşturuyor. Kesinlikle bu YANLIŞ! Çünkü normal sağlıklı bir insanın ortalama olarak günde 200 tel saçı dökülmektedir. Peki bu normalde dökülecek olan saçlarınız keratin sayesinde kaynakların ucunuda asılı kalmayacak mı? Evet kalacak. Yani saçınızı aslında sandığınız kadar da çok dökmez. Kaynakğın saça yapmış olduğu ağırlıktan dolayı da günde toplasanız 5-6 tel belki döker. O da küçük bir ihtimal.

Üçüncü Sorumuz: Saçlarım Çok Kısa, Kaynak Olur Mu?
Evet kısa saça kaynak yapıyoruz. Tabi ki saçlarınız 20-30 cm’den kısa ve 3-4 cm’den uzunsa bizim için kaynak yapmak mümkün. Seçeceğimiz kaynak sistemi saçlarınızın uzunluğu ve yoğunluğu ile alakalıdır. Eğer kısa ve seyrekse nano kaynak tam size göre ama hayır 10-15 cm falan gelir ve orta halli bi saça sahibim derseniz size kesinlikle tavsiyemiz mikro kaynak olacaktır.

Dördüncü Sorumuz: Saç Kaynağın Kullanım Süresi Ne Kadar?
Tüm kaynak sistemlerinin ortalama olarak kullanım süresi aynıdır. Saçlarınızın doğal uzama süresiyle doğru orantılıdır. Çünkü saçlarınız uzadıkça kaynakların eklenti yerleri de aşağıya doğru uzayacaktır. Bu durum hem görünme ihtimalini arttıracaktır hem de karışma ve dolaşma ihtimalini doğuracaktır. Bu sebeple ortalama olarak 3 ayda bir saç kaynaklarınızın çıkartılıp duruma göre ya uçlarının yenilenip aynı saçların tekrar dipten takılması gerekiyor yada sıfırdan saçların değiştirilmesi gerekiyor. Yani sorunun net cevabı 3 ay denilebilir.

SACH SAÇ KAYNAK MERKEZİ İSTANBUL

Bir cevap yazın