Bizi Arayın: 444 3 671

Saç Kaynak Sonrası Kullnaım Kılavuzu

SAÇ KAYNAK SONRASI KULLANIM KILAVUZU

  1. Saçlarınıza kaynak yaptırdığınız ilk birkaç gün yatarken saç diplerinde kaynak ek yerlerini yadırgamanız normaldir; Daha önce kaynak yaptıran kişiler bu yadırgamayı yaşamazlar fakat saçlarına ilk kez kaynak yaptıran kişiler bunu hissedebilir.
  2. Kaynak sonrası ilk 1 ay boyunca saçlarda hemen hemen hiçbir sorun yaşanmaz; 30 ila 45 günlük süreden sonra saç diplerinde yeni çıkan saçlar saç dipleri taranmadığı için birbirine karışabilir; Bu yüzden sach saç kaynak merkezimizi her ay düzenli olarak ziyaret ederek saçlarınızın kontrollünü ücretsiz bir şekilde yaptırabilirsiniz.
  3. Saçlarınızı yıkadıktan sonra özellikle akşam yatmadan önce yıkıyorsanız saçlarınızı mutlaka düz bir fırça ile tarayarak kurutun. Saçlarınızı ıslak ve nemli bir şekilde bırakmayın. Saçlarınızı ıslak bırakarak yatarsanız saçlarınız karışır ve taramakta zorlanırsınız.
  4. Saçlarınıza bakım amacı ile argan, badem, kekik, yılan yağı, zeytinyağı ve ya saç bakım maskesi ve kremi gibi ürünleri saç kaynak ek yerlerine sürmeyin. Bu gibi ürünler saç kaynak ek yerlerinin yumuşayarak kaynaklarının saçlarınızdan kayarak düşmesine neden olabilir.
  5. Yatarken saçlarınızı lastik toka ile toplayın ya da örgü yapın; saçlarınız dağınık bir şekilde saçlarınızın üzerine yatarsanız saçlarınıza zarar verebilirsiniz.
  6. Deniz ve havuz sonrası saçlarınızı mutlak suretle tatlı su ile durulayın; Klorlu ve tuzlu su ile saçlarınız kurduğunda saç kaynak ek yerlerine zarar verir, kaynağınızın kullanım süresi azalır.
  7. İnce telli, yağlı ve çok kısa saçlar ve ense bölümleri aşırı terleyen bünyelerde tuz ve nemden dolayı kaynaklar bu bölümlerde yumuşayarak düşebilir; Bunları aylık kontrollerde ücretsiz bir şekilde yerine takıyoruz.
  8. Herkesin saç yapısı ve bünyesi birbirinden farklı olduğu için saç uzama hızı ve karakteri farklılık göstermektedir. Bu yüzden saç kaynak kullanım süresi saç uzama hızına bağlı olarak ortalama 3 ila 4 ay kullanım süresi ile sınırlıdır. Bu süre sonunda saç kaynaklarınız çıkarılır ve isteğe göre yeniden takılır.
  9. Kaynak saçlar saçlarınızdan çıkarılırken özel solüsyon ve pense ile gevşetilerek ortalama 100 gram saç 1,5 – 2 saat sürede çıkarılmaktadır kaynak miktarı arttığında süre uzamaktadır. Kaynak saç çıkarma ücrete tabidir.
  10. Bilim insanlarının araştırmalarına göre sağlıklı saçlar ortalama olarak günde 80 ila 100 tel dökülmektedir. Bu dökülme saçın kendini sağlıklı bir şekilde yenileyebilmesi için gerekli normal bir dökülmedir. Saçlarınızda mevcut kaynak uygulamasından dolayı bu dökülmesi gereken saçlar kaynaklar çıkana kadar birikmektedir ve kaynaklar saçlarınızdan çıkarıldığında toplu bir şekilde dökülmektedir. Ortala günlük 80 ila 100 tel 3 ay gibi bir kullanım sonucunda 8000 ila 10,000 tel saç kaynak sökülme esnasında saçtan dökülmektedir.

Kaynak kullanım süresi boyunca 150 ila 250 gram dolgun ve uzun saçlara alışan kişiler kaynak sonrası saçlarının eski haline dönmesi ve birken saçların yoğun bir şekilde döküldüğünü gören kişiler tarafında kaynağın saçlarına zarar verdiğini haklı olarak düşündürmektedir; Oysaki gerçek bilindiği gibi dökülmesi gereken saçların birikmesinden kaynaklanmaktadır.

Son Yazılar