Bizi Arayın: 444 3 671

Protez Saç

Protez Saç Sistemleri ve Nanofilament Protez Saç Çözümleri

Protez Saç Sistemleri ve Nanofilament Protez Saç Çözümleri

Protez Saç sistemleri protez adı olarak adlandırılan saç ekimi gibi geriye dönüş imkanı olmayan cerrahi işlemlere gerek duyulmadan başlarının açık bölümün doğal saç ile hazırlanmış materyallere protez saç denilmektedir. Protez saçlar 1990lı yıllardan beri devam eden yeni teknolojiler ile en son şekli olan Nanofilamet sistemi ile ulaşabileceği en son noktaya gelmiştir. Protez saçın yerini alan Nanofilamet’in ana fikri saçlı doğal deri ile aynı görünüme sahip alt yapı ile gerçeğinden ayırt edilemeyen saç çıkışları ve doku ile bire bir orijinal saçınızın benzerini sunmak.
Protez saç belirli bir doku üzerine saç eklenmesi anlamındadır. Protez kelimesinin sözlük anlamı eksik olan uzvu yerine koymak anlamındadır. Protez kelimesi tıpta genellikle yapay organ için kullanılan bir terimdir. Protez Saç olarak adlandırma günümüzde özellikle Nanofilament ile saçlandırma teknolojilerinin çok ciddi gelişmesi ve VOGUE HAIR ® gibi dev markaların ARGE çalışmaları ile ileri teknoloji saçlandırma sistemlerinin geliştirilmesi ve markalaşması nedeniyle aslında PROTEZ SAÇ terk edilmiş tanımlamalardır. Çünkü Protez Saç olarak tanıtılan klasik peruk görüntüsüne benzer estetik ve doğal olmayan uygulamalar, nano teknoloji ile çok ince ve doğal alt yapıların üretilmesi, bu alt yapıların üzerine Nanofilament tekniği ile %100 doğal gerçek insan saçı ilave edilmesi sayesinde artık protez saç tercih edilmez olmuştur.

Protez saç sistemleri ve saçlandırma teknolojilerinin son noktası “Nanofilament Hair Replacement Systems” adı ile anılan tekniktir. Nanofilament tekniğinde kişinin saçına en yakın örnek ham saç bankasında tanımlanır ve ham saç bankasından alınan saç telleri muhteşem el işçiliği ile kişinin orijinal saçının çıkış yönüne, saç dalgası ve gürlüğü göz önünde bulundurularak nano teknoloji ile üretilmiş çok ince ve dayanıklı özel bir doku üzerine ekilir. Hava ve su geçirecek kadar ince olan Nanofilament doku hem sağlıklıdır hem de oldukça doğal görünümlüdür. Bu ince ve gözenekli Nanofilament doku kişinin saç köklerine kesinlikle zarar vermez ve var olan saçları ile uyumlu bir şekilde kullanılabilir. Klasik Protez Saç Nanofilament tekniğinin artılarını taşımadığı gibi bu kadar sağlıklı ve doğal bir görünümü de vermemektedir. Bu sebepten dolayı Protez Saç diye var olan sektörde Nanofilament ® Tekniği ‘ne sahip saçlandırma firmaları ön plana çıkmaktadır.

En Son Sistem Protez Saç “Nanofilament Hair Replacement Systems”

Son Yazılar