Bizi Arayın: 444 3 671

Peruk Bakımı

Peruk saç modasının önemli aksesuarlarındandır. Peruklar çeşitli nedenlerle kullanılır bazen kozmetik, tedavi esnasında, profesyonel magazin ve sanat camiasında ya da sadece eğlence amacıyla peruk kullanılır. Bir peruk sahibi olmak yeterli değildir. Peruk bakımı hakkında da yereli bilgiye sahip olmalısınız
Peruk’lar farklı malzemelerden yapılmış olabilir. Sentetik peruk ucuzdur ve suni liflerden yapılmış. Gerçek İnsan saçı peruk daha pahalı fakat doğal stil ve kullanım kolaylığı verir.

Monofilament peruk herhangi bir kafa büyüklüğü için en uygun peruk cinsidir.
Burada Peruk bakımı için en pratik bilgileri bulacaksınız.

  • Peruk Her zaman peruk standı veya manken üzerinde peruğunuzu tutun. Bu peruk şeklini muhafaza edebilmesi için önemlidir.
  • Peruğunuzu devamlı aynı geniş dişli bir fırça ile fırçalayın ve aynı fırçayı başka şeyleri fırçalamak için kullanmayın. Bu fırçanızın elektrostatik dengesini değiştirir ve peruk üzerindeki saçların elektriklenmesine neden olur.
  • Peruk fırçanız muhakkak yumuşak kıllara sahip bir fırça olmasına dikkat edin. Sert fırçalar sert hareketlerle fırçalanan peruğun kullanım ömrünü azaltır.
  • Peruk nasıl yıkanır. Peruk asla çitilenerek yıkanmaz. Peruk yıkamak için bir kovaya şampuanlı ılık su doldurun ve peruğunuzu daldırıp çıkarın bu işlemi her yapışınızda elinizle yukarıdan aşağıya doğru yavaşça sıvazlayın ve aynı işlemi bir kaç kez tekrar ettikten sonra. Gerekiyorsa aynı işlemi saç kremi yaparak duşun altına tutun ve durulayın.
  • Peruk standında peruk kurumasını bekleyin. Asla kurutucular veya sentetik peruk sıcak rulolar kullanın.
  • Silikon serum ve spreyler güneş ışığından peruğunuzun etkilenmesine engel olur.
  • Peruk bakımı ve daha detaylı bakımı için profesyonel eller tarafından yapılmasında fayda vardır.
  • Peruk saçlarınızı asla kendi kendinize kesmeyin. Peruk saç kesimi özel yetenek ve beceri isteyen bir daldır. Sadece profesyonel Sach Saç Merkezinde profesyonel ellere emanet edin. Peruk şekillendirmesi ve yeni stil vermek asla ve asla normal insan saçı kesmeye benzemez. Peruk şekillendirmek istediğinizde sadece uzmanına götürün.
  • Peruk ve Peruk bakımı ile herhangi bir sorunuz olduğunda lütfen çekinmeden Sach Saç Merkezini arayın yâda mail atın ücretsiz danışmalıktan faydalanın.

Son Yazılar